Tantárgyak
-
A kommunikáció pszichológiájaAz emberi kommunikációba beleszületünk, ezért ritkán gondolkodunk el a hatékonyságát befolyásoló tényezőkön. Miért kommunikálunk? Hogyan kommunikálhatunk hatékonyan? A kommunikáció pszichológiájának ismerete hozzásegít olyan…
-
A tudományos kutatás módszertana a kommunikációtudományokbanA tantárgy célja, hogy a diákok megismerjék a tudományos gondolkodás alapjait és logikáját, a kutatási munka folyamatát, a társadalomtudományokban alkalmazható kutatási módszereket, továbbá, hogy megszerezzék az önálló kutatási…
-
Bevezetés a kommunikációelméletbeA kommunikációs folyamat modellezésének nehézségein keresztül közelítünk annak sokoldalúságához, rétegzettségéhez, ami kapcsolatban tart önmagunkkal, embertársainkkal, a közösségekkel, amelyekhez tartozunk, a kultúrával,…
-
Bevezetés a közkapcsolatokba„A patkány is tulajdonképpen egy mókus, csak jobb a PR-ja”. Mi befolyásolja azt, hogy miképpen vélekedünk szervezetekről, intézményekről? Miért gondoljuk azt, hogy egy termék vagy szolgáltatás jobb, mint a másik? A közkapcsolatok…
-
Bevezetés a reklámelméletbeMi határozza meg a reklámtervezés folyamatát? Megtéveszt, vagy informál a reklám? Hasznos számunkra, vagy csak megtanultunk együtt élni vele, hogy ingyen kapjunk meg bizonyos szolgáltatásokat? A szakszerűen létrehozott reklám informál…
-
Bevezetés a társadalomtudományokbaA tantárgy célja kiemelni a társadalmi jelenségek összetettségét, az egyes társadalomtudományok sajátos nézőpontját, ahogyan a társadalmi jelenségeket kezeli.
-
Bevezetés a tömegkommunikációbaA tantárgy célja megismertetni a hallgatókkal a tömegkommunikációs rendszer működését. A hallgatók betekintést nyernek a médiaintézmények működésébe, a médiaszövegek létrehozásának folyamatába, a médiafogyasztás társadalmi…
-
Digitális kompetenciák fejlesztéseAz információs társadalomban a digitális kompetencia nélkülözhetetlen a tanuláshoz, a munkavégzéshez és az felelős társadalmi szerepvállaláshoz. A tantárgy keretében a hallgatók megismerik a digitális eszközök és platformok, a…
-
Etika"Tedd a jót és beszélj róla" - hangzik a PR általánosan elfogadott jelmondata. De mi a jó? Mitől tekintünk valamit helyesnek, értékesnek? Milyen alapelvekre támaszkodunk e kérdés megválaszolása során? Az etika a döntéseink…
-
Etika és jog a kommunikációbanA kommunikáció, a média, a PR területén számos esetben felmerül a helyes döntés kérdése. Jogi szabályozás, iratlan törvények, etikai megfontolások egyaránt befolyásolják a média előállítását és fogyasztását. Milyen…
-
Fogyasztói magatartásA fogyasztást, mind kommunikációs viselkedést mutatja be a tantárgy: a fogyasztói társadalomban a tárgyak révén, a tárgyakkal egy rendszerben létezve és cselekedve építjük fel jelentéseinket, magunkat, társadalmunkat.
-
Interkulturális kommunikáció
-
Interperszonális és csoport kommunikációA tantárgy célja, hogy a hallgatókban tudatosítsa az interperszonális- és csoportkommunikáció működési szabályait és mechanizmusait, valamint a hatékony kommunikáció feltételeit.
-
KiadványszerkesztésA hallgatók megismerkednek a tipográfia fogalmával, történetével, tanulnak a grafikai tervezés különböző lehetőségeiről és szerepéről. Példák és gyakorlatok segítségével próbálják ki magukat a szövegszerkesztés, a…
-
Közkapcsolatok és online reklámAz internetre a teljes föld lakosságának több, mint harmada felcsatlakozhat. Egyre nagyobb szerepet kap a tanulásban, kapcsolatépítésben. Az intézményi- illetve a marketingkommunikációban is stratégiai szerepe van az online…
-
Kritikai gondolkodásA kritikai gondolkodás kétségkívül egyik legfontosabb készségünk, amit fejlesztenünk kell. A meggyőzés során az érvelésre támaszkodunk, következtetéseket vonunk le. Milyen szabályoknak kell megfelelnünk? Milyen kritériumok…
-
Média műfajai
-
Nyilvános kommunikációEgyéni és csoportos nyilvános szerepléseinkre rengeteg recept van, szükséges hozzá az önismeret, önkontroll, de a mások iránti empátia, a másokkal való egybehangolódás is. Ahhoz nyújt szempontokat a tantárgy, hogy miképpen…
-
Politikai PRHogyan történik az arculatépítés a politikában? Milyen kapcsolatban áll a média, a politika és az állampolgár? Hogyan tudnak hatni egymásra? A kurzus a mindannyiunkat befolyásoló politikai élet hátterének a jobb megértésére…
-
PR a kultúrában
-
PR a turizmusban
-
Sajtó kommunikáció
-
Speciális szövegszerkesztésA szövegek közül a történeteink (sztoriink) állnak a tantárgy oktatásának középpontjában. A történet az több, mint szavak együttese: a tér, amelyben cselekszünk, az idő, amelyet kitöltünk ugyanolyan fontosak, vagyis ugyanúgy…
-
Szemiotika és vizuális kommunikációA szavakkal megnevezünk tárgyakat, jelenségeket, történéseket, és egyúttal a nyelv rendszerének megfelelően értelmezzük is a világot. Miközben a szimbolikus jelhasználat alapvető feltétele a kultúra elsajátításának, az…
-
Szervezeti kommunikációA tantárgy általános célkitűzése, hogy a félév végére a hallgatók megismerjék a szervezeti kommunikáció elméleti és gyakorlati vonatkozásait, és képesek legyenek különböző szervezeti helyzetek kommunikációjára vonatkozóan…
-
Újmédia elméletek és gyakorlatokA tantárgy keretében a hallgatók napi médiahasználati tapasztalataiból indulunk ki, és elméleti támpontok segítségével magyarázzuk, történeti visszatekintéssel megértjük, tudományos-fantasztikus víziókkal továbbgondoljuk ezeket.
-
Verbális és non-verbális kommunikációA szituációs játékok, kommunikációs helyzetek közös elvégzése önismerettel, motivációval is szolgálhat a megszerzett konkrét, tapasztalati tudás mellett. A hallgatóknak például szavalniuk kell, beszédet kell írniuk, elképzelt…